Born,Sponser,MDY,Sansha,Devold,Adventure Food,võistlustantsuking, võistlustantsu king,tantsuking,karaktertantsuking,varvasking,e-sport

sansha,devold,sponser,mdy,food adventure,born,lavit,hey,tantsutarbed,tantsukingad,tantsutossud,tantsujalatsid,kingad,tossud,sneakers,tantsupüksid,spordijook,spordibatoon,taastusjook,naiste top, top, t-särk, püksid dance pants,balletiriided,balletisussid,balleti trikoo,sukkpüksid,tantsupüksid,treeningaegne jook,energiajook, energia jook,

REISI- JA MATKASÖÖGID

Ideaalne toit kaasavõtmiseks reisidele, rännakutele, matkadele, seiklusüritustele jne., kus on piiratud toidutegemise võimalused.  Toidu valmistamiseks on vaja vaid vett ja vee soojendamiseks vajalikku varustust. Toit, mis teeb kaasavõetava toidukoguse oluliselt väiksemaks ja kergemaks,  jätab rohkem ruumi seljakotti  ja säästab kandja energiat.

Toidu külmkuivatus

Tehnoloogia on alguse saanud NASA-lt, mil plaaniti saata inimesi pikaajalistele kosmosereisidele. Sellest tekkis ka kohe küsimus, et kuidas toitu kaasa võtta. Uuriti võimalusi ja jõuti külmkuivatatud toiduni, see tehnoloogia on jõudnud nüüdseks tavakasutusse, keskendudes väiketoitudele või ka kiirtoitudele.

Toit valmistatakse, siis külmutatakse kiirelt ja seejärel aeglaselt vaakumis soojendades eemaldatakse külmutamisega tekkinud jääkristallid e. vesi. Lõpptoode säilitab 98% toiteväärtusest ja kaalub 20% algupärasest kaalust.

Külmkuivatatud toidul säilib

 • Välimus
  Külmkuivatatud toidud säilitavad oma algupärase kuju ja struktuuri. Valmistamiseks lisatakse vesi ja mõne minutiga taastab toit algsed omadused.
 • Maitse
  Maitseb sama hästi kui värske. Külmkuivatamine eemaldab vee, mitte maitse. Seega külmkuivatatud toit säilitab praktiliselt värske toidu maitse, vitamiinid ja toitainete sisalduse.
 • Kaal
  Kaalub kordades vähem kui värske. Külmkuivatusega eemaldatakse 98% seal olnud veest. See vähendab märkimisväärselt toidu kaalu, teeb selle kergemini käsitsetavaks ja vähendab transpordikulusid.
 • Pikk säilivusaeg
  Külmkuivatatud toitu võib säilitada kuid või aastaid toatemperatuuril, kartmata riknemist. Vähenevad kulud hoiustamisele, ei vaja kindla temperatuuriga ruumi, seda tänu võimalusele säilitada toatemperatuuril.

 

Freesport Trading OÜ   Kauplus asub Kaupmehe 7 (sissepääs hoovi poolt), Tallinn 10114 (vaata kaardilt) tel. 60 32 567